KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13789166
nr 1378 9166
Yo Johanson
(1897-1963), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge, Käringön. Olja på duk. Signerad, 64x98 cm, yttermått inklusive ram: 83x118 cm
Yo Johanson (John Charles Robert Johansson), svensk målare född 1897 i Paris, Frankrike, död 1963 i Göteborg.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 15 februari 2021
kl 19:05:46
12/2 13:24:37
500 kr
12/2 13:48:06
Yo Johanson
Läs mer om Yo Johanson